W poniedziałek Vama założyła najlepszą sukienkę i pojechałyśmy z Aną pociągiem do Recolety – tej lepszej dzielnicy Buenos Aires. Ana w zasadzie jechała do pracy; tu dodam że w Ameryce Południowej do pracy niekoniecznie idzie się na ustaloną godzinę tak jak i środki komunikacji nie zawsze zjawiają się o czasie. Podróże koleją również nie są w Ameryce popularne, w Buenos Aires pociąg służy do poruszania się po mieście.  Polecam jednak wycieczkę w okolice dworca Retiro, a w szczególności krótki spacer pomiędzy dworcem kolejowym a autobusowym. Ta część tętni życiem dzięki sprzedawcom taniego jedzenia i bibelotów.

Untitled-4

Naszym celem na dziś był Cementerio de la Recoleta czyli ten najsłynniejszy cmentarz w Buenos Aires gdzie oprócz ważnych osób ze świata polityki, nauki i sztuki pochowana jest Eva Perón. Cmentarz jest dosyć mały, trumny znajdują się w wysokich mauzoleach które dają przyjemny cień w upalne dni.

recoleta2 recoleta recoleta5 recoleta6

Spodobał mi się ten argentyński dżentelmen.

recolea7

U dołu po lewej grobowiec gdzie pochowana jest Evita. Łatwo go znaleźć bo zawsze stoi tam tłumek zwiedzających. Samo mauzoleum mało okazałe na tle innych .

recoleta3

Ruszyłysmy dalej na zwiedzanie okolicy.

recoleta4

Ta kontrukcja to Floralis Genérica,  zbudowana jest ze stali i aluminium i została podarowana miastu przez architekta Eduardo Catalano. Kwiat mierzy 23 metry i zamyka się o zachodzie słońca by ponownie rozchylić ‘płatki’ o 8 rano.   Przed rzeźbą można spotkać wielu turystów i tak poznałam grupę starszych Brazylijczyków z których jeden zaczął do mnie mówić niemal płynną polszczyzną. Okazało się że jego dziadek był Polakiem i dawno temu wyemigrował do Brazylii.

flower in buenos aires

flower2

atrakcje w argentynie

W drodze powrotnej zahaczyłysmy o muzeum sztuki latynoamerykańskiej Malba; nie wchodziłyśmy do środka ( podróże z 4latką wymagają pewnych kompromisów )  ale myślę że warto się tam wybrać.

Untitled-3

Wyprowadzanie psów to bardzo popularne zajęcie w Buenos Aires;

Untitled-5

W każdy poniedziałek wieczorem w Konex Cultural Center odbywa się słynny koncert bębniarski grupy La Bomba de Tiempo. Ana pisała mi o nim zanim przyleciałyśmy i miałam wielką ochotę pójść ale okazało się że dzieci nie mają wstępu.  Jeśli kiedyś wrócę do Buenos Aires napewno odwiedzę to miejsce.

recoleta8

I na koniec zdjęcia z analoga:

zdjęcie z analoga

slajd kolorowy

przysmaki w buenos aires

piekne budynki

kolory z analoga

analog

zdjęcia z argentyny

SHARE THIS STORY
Comments
EXPAND

nice photos and nice blog!

Nie, tak jak i w Szkocji nie tańczymy ceilidh;

Ech, my tanczymy wszystko, co sie da 🙂 Ceilidh uwielbiam! 🙂

A Tango w Buenos Aires tanczylyscie?? :))